sobota, 15 lipca 2017

Wieprzowina Gongbao z Biedronki, Asia Style-recenzja

Dzień dobry, dzisiaj przychodzę do Was z recenzją, a nie jak zazwyczaj z przepisem. Od kiedy pojawiły się w Biedronce dania Asia Style, byłam ciekawa jak smakują. Okazja nadarzyła się, gdy zostałam sama w domu i szukałam pomysłu na obiad. Szybki rzut na składniki i jak na gotowca nie ma tragedii:
Składniki

W  środku znajdziemy wieprzowinę, pokrojoną marchewkę, kapustę, cebulę, orzeszki i sos. Każdy składnik jest w oddzielnej przegródce.
wygląd opakowania
opakowanie bez etykiety
 Na opakowaniu jest napisane, że jest to porcja dla jednej osoby. Owszem ale musi być bardzo głodna, ja zwykle dzielę danie na dwie porcje. Podaję z ryżem lub makaronem. Na zdjęciu poniżej pół porcji.

gotowa porcja
A teraz moja opinia: danie jest bardzo smaczne, lekko pikantne, według mojej siostry ostre. Robi się błyskawicznie i jest tanie, kosztuje 4,99 zł. Cena za danie dla jednej osoby jest bardzo dobra, dużo więcej wydamy na pojedyńcze składniki, w dodatku sporo się zmarnuje. W ofercie dań Asia Style jest również kurczak słodko- kwaśny i indyk orientalny.
Podsumowując jest to idealne danie dla singli, smaczne, tanie i szybkie w przygotowaniu.

niedziela, 9 lipca 2017

Cukinia faszerowana mięsem mielonym zapiekana pod serem, czyli pomysł na tani obiad

Witam. Postanowiłam dziś zrobić coś innego na obiad, niż tradycyjny niedzielny schabowy. Stanęło na cukinii, głównie dzięki temu, że obecnie jest bardzo tania - ok 1-2 zł za kilogram, więc aż żal nie skorzystać.

Składniki na moje danie - dla pieciu osób dorosłych i trzylatki:
- 5 szt. cukinii
- 800 g mięsa mielonego (ja użyłam z łopatki wieprzowej)
- 2 cebule
- 3 ząbki czosnku
- 1 papryka czerwona
- butelka Passaty - ja użyłam z lidla
- pół puszki kukurydzy
- ser żółty w kostce - u mnie ok 30-40 dag

- sól morska, sól ziołowa, pieprz czarny, papryka ostra i zioła prowansalskie

Sposób przygotowania:
- Z okazji dnia wolnego w kuchni miałam dodatkową pomoc, więc od czarnej roboty(krojenia cebuli) był mój tata. Przy okazji podrzuciłam mu też paprykę, którą skroił mi w kostkę. Ja dorzuciłam pokrojony czosnek. W międzyczasie umyłam cukinie, przekroiłam je wzdłuż na połówki. Za pomocą łyżki zaczęłam drążyć ,,łódeczki". Blachę z piekarnika wyłożyłam papierem do pieczenia i (jakimś cudem) upchnęłam tam wszystkie łódeczki.
- Na rozgrzany olej wrzuciłam paprykę,cebulę, czosnek i podsmażyłam, po czym dodałam mięso mielone. Gdy wszystko było już podsmażone, dodałam soli morskiej i pieprzu czarnego. Potem dodałam passatę,a jako,że chciałam mieć wyrazisty sos, dodałam jeszcze soli ziołowej, od serca ziół prowansalskich i 1,5 łyżeczki papryki ostrej - z ostrością musiałam się pilnować, bo moja 3latka by nie tknęła. Po wszystkim zobaczyłam, że w lodówce jest otwarta puszka kukurydzy, więc z oszczędności dodałam jej resztę.
- W kolejnym etapie napełniałam wszystkie wgłębienia w cukinii tak przygotowanym farszem.

- Do piekarnika rozgrzanego do 200 stopni włożyłam blachę z cukiniami  i piekłam przez około 40 minut (należy sprawdzać,czy nasza cukinia jest już miękka). Po tym czasie posypałam cukinie serem i piekłam około 10 minut do dokładnego roztopienia się sera.
Wszyscy domownicy zjedli, wszyscy przeżyli i co najważniejsze - zachwalali. Nawet najmłodszej domowniczce przemyciłam sprytnie warzywa :)


Keczup z cukinii.

Zaczyna się sezon na cukinię, dużo osób zastanawia się co z niej zrobić, zupę, leczo? A próbowaliście kiedyś keczupu z cukinii? Jest przepyszny, rok temu zrobiłam go pierwszy raz i był naszym hitem jako sos do pizzy, jest idealny jako dodatek do mięs lub dip na imprezy. A oto przepis:

Składniki:
-1,5 kg cukinii
-0,5 kg cebuli
-0,5 szklanki octu( jeśli chcemy ostrzejszy keczup to 1 szklanka)
-2 szklanki cukru
-1 łyżeczka papryki słodkiej
-1 łyżeczka papryki ostrej
-2 łyżki soli
-1 koncentrat pomidorowy(200g)

Sposób przygotowania
  1. cukinię obieramy, wydrążamy pestki i trzemy na tarce. W tym roku zrobiłam wersję dla leniwych i starłam na maszynie- powstała papka
  2. cebulę również trzemy 
  3. startą cukinię mieszamy z cebulą i zasypujemy solą, masę zostawiamy na min. 6 godzin. Ja zostawiłam na całą noc
  4. wstawiamy garnek na gaz, wsypujemy cukier, paprykę, dolewamy ocet, gotujemy 20 min
  5. blendujemy masę, dodajemy koncentrat, gotujemy 10 min.
  6. gorący keczup przelewamy do słoików i stawiamy do góry dnem, nie trzeba ich pasteryzować, pasteryzują się same.
Z podanych proporcji wychodzi ok 2,5 litra keczupu.My mamy już zapasteryzowany keczup z poczwórnej porcji.


Zapraszamy też do odwiedzenia i polubienia nas na Facebooku: https://www.facebook.com/Smakujemy-%C5%BBycie-1415573101809378/?fref=ts


środa, 5 lipca 2017

Super szybka przekąska (również na imprezę) czyli pieczarki faszerowane jak z Pizza Hut

Witam. Dziś zaprezentuję super szybką przekąskę, która jest banalnie prosta w wykonaniu i przede wszystkim super szybka. Moim zdaniem ta przekąska bardzo przypomina smakiem pieczarki z Pizza hut,a nawet jeśli komuś by nie przypominała,to w każdym razie sprawdziła się na wszystkich dotychczasowych okazjach.

Potrzebujemy:
- duże pieczarki
- opakowanie soli ziołowej KAMIS

- ser żółty
- opakowanie boczku wędzonego bardzo cieniutko pokrojonego
- Kawałek papieru do pieczenia.

Sposób przygotowania: (w międzyczasie rozgrzewamy piekarnik, ja rozgrzałam do 200 stopni)
- Pieczarki myjemy i urywamy im ogonki (potrzebne nam będą same kapelusze), po czym układamy ,,do góry nogami" na blaszce z piekarnika wyłożonej papierem do pieczenia
- Do każdego kapelusza sypiemy soli ziołowej, ewentualnie jak ktoś woli bardziej ostrzejsze smaki można dodać jeszcze pieprzu.
- Boczek (cieniutki) kroimy na kawałki i układamy na kapelusikach - ja dawałam od serca
- Pieczarki posypujemy startym serem żółtym

- Wkładamy blachę z pieczarkami do piekarnika i pieczemy w 200 stopniach aż roztopi się ser (ok 10-15 minut), nie należy ich trzymać za długo,żeby się nie zrobiły suche i żeby ser się nie przypalił. i Gotowe! Czasem proste rozwiązania są najlepsze


Smacznego!

piątek, 30 czerwca 2017

Placki ziemniaczane z cukinią pod sosem śmietanowo-kurkowym z indykiem

Witam. Dziś przedstawiam propozycję obiadu, na którą wpadłam będąc na zakupach :)
Potrzebujemy (można wyliczyć sobie proporcjami i zrobić mniejszą porcję, ja robiłam na 5 osób dorosłych i dziecko)

Sos:
- 200 g kurek (kurki są drogie, ok. 50 zł/kg, więc można zastąpić je również innymi grzybami)
- Opakowanie 330 g śmietany 18%
- kostka rosołowa
- polędwica z indyka
-2 cebule
- sól, pieprz i przyprawa KAMIS czosnek z natką pietruszki (bądź inne ulubione przyprawy do smaku)
- mąka do zagęszczenia
- odrobina masła do podsmażenia kurek
- kilka ziarenek ziela angielskiego i listka laurowego

Placki:
- 3 cukinie
- 12 sporych ziemniaków
- 1 cebula
- mąka
- jajko
- Olej do smażenia

Zacznijmy od początku :)

SOS
1. Najpierw przygotowałam sos. Zaczęłam od namoczenia kurek w garnku, by się oczyściły z piachu. Potem przelałam je do sitka i dokładnie każdą opłukałam, po czym pokroiłam w niezbyt drobne kawałki. Po pokrojeniu kurek skroiłam 2 cebule w kosteczkę.

Całość zaczynając od kurek podsmażyłam na roztopionym maśle, potem dodałam cebulę, sól i pieprz.
2. Pokroiłam indyka na drobne kawałki i umieściłam w garnku,po czym zalałam wodą, i rozpoczęłam gotowanie. po zagotowaniu się wody ściągnęłam ,,szumowiny" i dodałam kostkę rosołową. Zmniejszyłam ogień i gotowałam do miękkości mięsa.
3. Gdy mięso było miękkie do garnuszka przelałam całe opakowanie śmietany i dolałam do niej kilka łyżek gorącego wywaru,po czym dokładnie rozmieszałam i dodałam do całości sosu.  Stwierdziłam,że sos jest za rzadki, więc do szklanki nalałam odrobinę zimnej wody i dodałam mąki,po czym energicznie rozmieszałam i dodałam mój zagęszczacz do sosu.
4.  Do sosu  dodałam przyprawy i gotowe.

PLACKI - ja do tego etapu użyłam rosyjskiej maszyny do tarcia ziemniaków (która jest niezawodna i chyba starsza ode mnie) ,ale można ten etap wykonać ścierając produkty na tarce o najmniejszych oczkach,żeby wyszła papka.
1.   Starłam w maszynie ziemniaki, cukinię i cebulę
2.  Dodałam jajko
3. Dodałam mąkę - tu akurat musiałam dodawać jej sporo, gdyż  placki ciężko się smażyły i rozpadały, także trzeba dodawać jej ,,na oko", by masa była dość gęsta.
4. Dodać przyprawy - sól i pieprz
5. Wszystkie składniki należy dokładnie i energicznie wymieszać.
6. Na rozgrzany olej (ja smażę na dość głębokim oleju) nakładamy głęboką łyżką  masę i delikatnie ,,ugniatamy" tworząc kształt naszych placuszków.
7. Talerz wyłożyłam ręcznikiem papierowym,by zebrać nadmiar oleju. Na każdą warstwę placków nakładałam kolejny listek papieru.


Placuszki należy wyłożyć na talerz i polać sosem.
Sos równie wyśmienicie smakował z makaronem. Pyszotka!

Smacznego

wtorek, 27 czerwca 2017

Truskawkowy zawrót głowy, czyli szybki sernik na lato!

Cześć, mamy obecnie sezon truskawkowy i tropikalne temperatury na zewnątrz. Moim ulubionym deserem jest sernik na zimno. Ostatnio robiłam go dwa dni z rzędu, tak szybko znikał.

Składniki:
-4 serki homogenizowane( używałam z Radomia- dostępne w Biedronce)
-opakowanie śmietany 30% 330g
-4 łyżki cukru pudru
-2 galaretki truskawkowe
-pół opakowania biszkoptów
-7 łyżeczek żelatyny spożywczej
-woda

Wykonanie jest banalnie proste i zajmuje dosłownie kilkanaście minut. W międzyczasie możemy oglądać telewizję, czytać książkę, czy zająć się czymś innym.

Na początku zajęłam się rozrobieniem galaretki i żelatyny: 0,5 litra wody zagotowałam, wsypałam 2 opakowania galaretki i odstawiłam do wystudzenia. 7 łyżeczek żelatyny rozpuściłam w 1/4 szklanki wrzątku, zamieszałam dokładnie i również odstawiłam.
Zabrałam się za robienie masy: schłodzoną śmietanę ubiłam blenderem, pod koniec dodajemy cukier puder. Następnie dodajemy serki i nadal mieszamy. Wlewamy przestudzoną żelatynę.
Biszkopty układamy w okrągłej tortownicy i zalewamy masą. Możemy już wstawić do lodówki. Masa tężeje bardzo szybko.
Truskawki możemy podać wedle uznania, albo połówki ułożone, albo tak jak zrobiłam ja, pokroiłam na kwadraciki i posypałam zastygniętą masę. Całość zalałam schłodzoną galaretką i wstawiłam do lodówki.
Całość jest gotowa do spożycia już po 30 minutach, jednak naszym zdaniem najlepsze jest następnego dnia, gdy ser stężeje zupełnie, a biszkopty namiękną.
Na zdjęciu świeżo po zrobieniu, masa jest bardziej puszysta.

sobota, 24 czerwca 2017

Zupa z serków topionych z klopsikami z mięsa mielonego

Witam. Dziś od razu uprzedzam, że zupa jest prawdziwą bombą kaloryczną, ale jak już wcześniej wspominałam była okazja do świętowania, więc zrobiłam takie pyszne cudo.


Składniki (podaję te ilości, których użyłam na duży gar zupy na 7 osób dorosłych i dziecko - zupy starczyło na dwa dni)
Na rosół - według uznania :
-  6 skrzydełek
- 1 skrzydło indycze
- włoszczyzna
- kilka listków laurowych
- kilka ziarenek ziela angielskiego
- sól, pieprz do smaku


Na dalszy etap:
Klopsiki :
- 800 g mięsa mielonego,
- dwie bułki (które będziemy moczyć i odciskać)
- 2 jajka
- przyprawy do smaku do doprawienia mięsa
- odrobina mąki
- olej do smażenia
ZUPA:
- 7 serków topionych FASTI (biedronka) 100 g
- przyprawa, którą odkryłam na wyjeździe i niezwykle przypadłą mi do gustu - KAMIS czosnek z natką pietruszki




1. Gotujemy początkowo wywar na zupkę - zwykły rosół. Ja użyłam skrzydełek kurczęcych, skrzydła z indyka oraz włoszczyzny, liścia laurowego i ziela angielskiego i  dwóch kostek rosołowych. Doprawiamy do smaku solą i pieprzem,a gdy warzywa i mięso będą miękkie- wyławiamy.
2. Do 800 g mięsa mielonego dodajemy dwie namoczone i odciśnięte bułki kajzerki, 2 jajka, odrobinę ulubionych przypraw i rękoma ugniatamy masę.

Po dokładnym rozmieszaniu składników formujemy malutkie kuleczki - klopsiki. Ja by w miarę zachować wielkość pomagałam sobie łyżeczką do herbaty. Na talerzyku wysypujemy mąkę i obtaczamy nasze kuleczki po czym obsmażamy je chwilę na patelni - później i tak będą gotowane, więc smażyłam krótką chwilę do lekkiego zarumienienia.

3.  Do rosołu (przypominam, już bez mięsa i warzyw) dodajemy pokrojone serki topione (mniejsze kawałki łatwiej rozmieszać by się rozpuściły). Ja na gar ok 4 litrowy dałam 7 serków topionych. Zupę mieszamy.
4. Wrzucamy ugotowane klopsiki i jeszcze chwilę gotujemy.
5. Na koniec doprawić przyprawą pietruszka z czosnkiem.

Można podawać z makaronem - ja wybrałam drobne świderki, ale lepiej w mniejszych porcjach gdyż zupa jest bardzo syta. Jako zupa krem też  smakuje wyśmienicie
Uwaga! Gdy zupa zacznie stygnąć, może się wytrącać tłuszcz (ja zbierałąm jego nadmiar łyżką).



Smacznego!

czwartek, 15 czerwca 2017

Tortilla na zimno z szynką, serem i warzywami czyli super szybka smaczna przekąska

Witam. Jako, że zostałam magistrem, nadeszła pora świętowania, dlatego przedstawiam jedną z super szybkich i smacznych przekąsek, która na pewno przyda się chociażby gdy zapowiedzą się niespodziewani goście za pół godzinki.
Potrzebujemy:
- Placki tortilli
- Serek puszysty (ja używam naturalnego lub ze szczypiorkiem z Biedronki)
- kilka plastrów szynki konserwowej lub innej
- kilka plastrów ulubionego sera żółtego
- sałata
- papryka (najładniej wygląda jak będą jej dwa rodzaje


Placek tortilli kładziemy na dużym talerzu. Smarujemy go grubszą warstwą serka kanapkowego.  Na posmarowany placek układamy (w dolnej części tortilli) liść sałaty, na nią odpowiednio szynkę, ser i pokrojoną w paseczki paprykę. Papryki można dodać więcej, ja jednak ze względu na nienawiść do niej mojego męża dodałam mniej :)
Tortillę zaczynamy ścisło rolować od dołu i stworzony rulonik na końcu lekko docisnąć.





Na koniec kroimy na dość cienkie paski(lub większe według uznania)




Smacznego!!!!


środa, 29 marca 2017

Domowe danie jak z chińczyka

Witam po dłuższej przerwie. Nie bywam zbyt często w barach chińskich i nie mam nawet żadnego w pobliżu, ale naszła mnie ochota (którą na ćwiczeniach będę przeklinać) na chińskie danie,więc postanowiłam je zrobić sama.

Składniki:
- Pierś kurczaka
- ryż
- Panierka Panko (ja zakupiłam w delikatesach K&M) Jej cena wydaje się spora(prawie 9 zł) ale wystarczyło mi pół opakowania

-  2 jajka
- sól, pieprz

Opcjonalnie sos słodkie Chilli


Surówka
- Olej - pół szklanki
- 1/4 szklanka octu
- niecałe 1/2 szklanki cukru
- 2 łyżeczki soli (ja użyłam himalajskiej)
- szczypta pieprzu
- 2 małe marchewki
- 2 małe cebulki
- główka kapusty( moja była mała 1,2 kg)




Sposób przygotowania:
Surówka:  Najlepiej przygotować ją minimum dzień przed, gdyż kapusta musi zmięknąć.   Szatkujemy ją drobno na szatkownicy. Kroimy drobno cebulki i dodajemy do kapusty, marchewkę ścieramy na tarce na drobnych oczkach. Dodajemy do miski. Całość oprószamy pieprzem. Olej, ocet, sól i cukier gotujemy,po czym studzimy. Po wystudzeniu zalewamy kapustę i porządnie mieszamy. Całość odstawiamy do lodówki.


Gotujemy ryż według przepisu na opakowaniu.

Mięso:
Kroimy pierś z kurczaka na dość drobne kawałki (można też poporcjować jak na kotlety i ubić, wtedy będzie o wiele szybciej)

ajka wbić do miski, dodać szczyptę soli i pieprzu  i roztrzepać
Do drugiej miski wsypać panierkę PANKO


Mięso obtaczamy w jajku, a następnie dokładnie w panierce. Rozgrzewamy olej na patelni (WAŻNE żeby był bardzo dobrze rozgrzany!). Smażymy kurczaczki na złoty kolor.
Potem już zostaje tylko nałożyć porcję na talerz i delektować się pysznym smakiem. Ja dodałam na ryż sosu słodkie Chilli. Surówki zostało jeszcze na kolejny dzień, a porcji ,,chińczyka"  starczyło dla czterech osób. SMACZNEGO!

czwartek, 16 lutego 2017

Roladki ze schabu w marynacie musztardowej i warzywa z pary

Dzień dobry, dzisiaj przedstawię Wam pomysł na obiad do domu, czy jak w moim przypadku do pracy. Czego potrzebujemy?

Składniki
-schab w plastrach(4 plastry)
-musztarda(4 łyżki stołowe)
-chrzan ze słoika(łyżka stołowa)
-przyprawy: sól, pieprz, papryka ostra, kolendra itp.
-brokuł
-2-3 ziemniaki
-cebula

Sposób przygotowania:
schab rozbijamy, w miseczce mieszamy musztardę, chrzan i przyprawy, kroimy pół cebuli w kostkę( lub jedną małą). Schab obtaczamy w musztardowym sosie, na brzegu posypujemy cebulką i zawijamy. Zabezpieczyłam roladki i odstawiłam na chwilę do lodówki. Roladki wstawiłam na ok 20 min do mikrofalówki- pojemnika do gotowania na parze

 Warzywa pokroiłam na małe cząstki- resztkę cebulki, brokuł, ziemniak. Posypałam ostrą papryką, solą i wstawiłam do pojemnika do gotowania na parze na 12 min.
 

 Wyszedł mi zdrowy i pyszny obiad do pracy na dwa dni! Zwykle  dzielę obiady od razu na dwie porcje i trzymam w lodówce w pracy, smacznego!


środa, 8 lutego 2017

Brokułowa sałatka z makaronem bezglutenowym i szynką

Witam serdecznie.  Dziś przedstawiam nieco zdrowszą wersję sałatki. Pierwszy raz wykonałam ją z dodatkiem makaronu,bo zazwyczaj go do sałatki nie dodaję.  Ze wskazań medycznych powinnam odrzucić gluten,dlatego próbuję się przełamać do makaronu tego typu, który wydaje mi się nieco twardszy niż zwykły,dlatego oczywiście można użyć zwykłego makaronu, bądź też zrobić podstawową wersję sałatki,która jest równie pyszna.  Pojechałam na zakupy do biedronki, okazało się że są w promocji brokuły i wędliny w plastrach, szybka kalkulacja i tak oto dziś zrobiłam sałatkę :)
Składniki:
- brokuł
- szczypiorek - cały pęczek
- czosnek - kilka ząbków (ja dałam 5-6,ale uwielbiamy czosnek i w tej wersji jest to sałatka ,,śmierdziuszka", ale można oczywiście zrobić z łagodniejszym smakiem)
- dwa małe jogurty naturalne
- opakowanie szynki konserwowej
- łyżka majonezu
- kukurydza
- pół opakowania makaronu bezglutenowego - ja użyłam ,,biedronkowego"

1. Brokuł  ugotować na bardzo miękko. Ja ugotowałam na parze - pożyczyłam od siostry do przetestowania parowar do mikrofalówki Sistema (w moim nieprofesjonalnym tradycyjnym parowarze chyba gotowałabym go pół dnia, tu wystarczyło ok. 12 min) . Po ugotowaniu należy go wystudzić i wrzucić do dużej miski.
2.. Gotujemy makaron według przepisu na opakowaniu po czym przelewamy zimną wodą i studzimy
3.  Pokroić szynkę w kosteczkę i dodać do wystudzonego wcześniej brokuła i makaronu
4. Odsączyć kukurydzę i dodać do wcześniejszych składników.
5. Pokroić cały szczypiorek i dodać do sałatki
6. Wykonać sos -  jogurty przelać do miseczki i dodać do nich łyżkę majonezu, przecisnąć przez praskę czosnek i dodać do sosu i dokładnie wymieszać. Doprawić sos solą i pieprzem, po czym zalać sałatkę
7. Dokładnie wymieszać składniki.


Smacznego!

poniedziałek, 6 lutego 2017

Moja własna dieta "pudełkowa"- Lunchbox do pracy wstęp

Dobry wieczór wszystkim. Chciałam Wam opisać swój sposób na sycące i zdrowe posiłki do pracy. Kilka lat temu, gdy zaczynałam pracę zabierałam ze sobą kanapki, ale ile można jeść zimne, suche rzeczy. W zimę często korzystałam z bufetu znajdującego się w pracy i kupowałam zupy. Przyzwyczaiłam się do ciepłego jedzenia i coraz rzadziej nosiłam kanapki, a coraz częściej chodziłam do bufetu na zupę lub inne danie.
I tak po pewnym czasie zauważyłam w sobie kilka zmian- pogorszenie stanu cery, ciągłe wzdęcia, byłam najedzona w pracy, a wieczorem miałam napady głodu, a w dodatku z portfela ciągle znikała gotówka( w bufecie można płacić tylko gotówką).
Podjęłam szybką decyzję, zainwestowałam w zastawę do pracy i pojemniki. Całe szczęście w pracy mam pokój socjalny z lodówką i mikrofalówką. Zakupiłam zestawy pojemników, termosy na zupę, miseczkę, talerzyk i talerz z Ikei.
Niestety wychodzę z domu bladym świtem, więc nie mam czasu na śniadanie( BŁĄD!). Za to zaczęłam zabierać śniadanie do pracy. Zwykle robię jedzenie na dwa dni- podwójna porcja owsianki, i obiady w dwóch pojemnikach, potem chowam to do lodówki i przygrzewam w odpowiednich porach. Oto przykładowy zestaw na dwa dni:
Owsianka na śniadanie, a na obiad pieczone bataty i karkówka.
Jaki jest efekt gotowania w domu? Po pierwsze oszczędność, w skali miesiąca całkiem spora. Po drugie, dużo lepsze samopoczucie, jestem najedzona zarówno w pracy jak i po. Po trzecie skończyły się problemy z bólami brzucha, kolkami, wzdęciami.
Zapraszam Was na nową serię z Lunchboxami do pracy i przeglądem pojemników.

piątek, 3 lutego 2017

Szybka sałatka z serka wiejskiego- zdrowe śniadanie do pracy

Dzień dobry wszystkim! Dzisiaj chciałam przedstawić Wam pomysł na śniadanie, które przygotowałam sobie do pracy. Sałatka jest błyskawiczna i pyszna.
 
Składniki:
 
-serek wiejski
-łosoś kanapkowy
-ogórki( korniszony, ale użyłam też słodkich ogórków kanapkowych)
 
 
Wykonanie:
Odlewamy zalewę z serka, kroimy łososia i ogórki w kostkę, dodajemy pieprzu i mieszamy. Gotowe!


Myślę, że to fajny sposób na serek wiejski, zamiast łososia możemy dodać tuńczyka lub inne składniki np. paprykę, kukurydzę, fit sałatka bez majonezu :)

czwartek, 2 lutego 2017

Sałatka z zupek chińskich z kurczakiem

Witam !Jutro piątek, więc już dziś przedstawiam kolejną propozycję - jedną z moich ulubionych sałatek.  Sałatka zawsze sprawdza się na imprezach z alkoholem jako zagryzka :). Należy ją  przygotować kilka godzin wcześniej,albo poprzedniego dnia, by makaron zmiękł.

Składniki:
- 3 zupki chińskie VIFON żółte
- kukurydza w puszce
- czerwona fasola
- olej do smażenia
- pierś kurczaka (ok 0,5 kg)
- przyprawa gyros
- ogórki konserwowe
- papryka konserwowa
- majonez

Sposób przygotowania: 

1. Kurczaka kroimy w kostkę i oprószamy przyprawą gyros, po czym smażymy na oleju. Po usmażeniu odkładamy do miseczki do przestudzenia.
2. Kruszymy makaron z zupek chińskich i (suchy!) wrzucamy do dużej miski

3. Dodajemy odsączoną kukurydzę i  odsączoną fasolę z puszki
4. Kroimy w kostkę ogórki konserwowe i paprykę i dodajemy do miski
5. Z zupek chińskich potrzebne nam są też przyprawy(proszek). Zawartością saszetek posypujemy resztę składniki.

6. Dodajemy wystudzonego kurczaka
7. Dodajemy majonez i porządnie mieszamy wszystkie składniki.


Smacznego!